Szukasz pomysłu na prezent? Pomogę Ci wybrać najlepsze prezenty na każdą okazję!
Zakładki:
Ciekawe blogi
Fajne sklepy
Tagi

Wpisy z tagiem: pomysł na prezent na 40 urodziny

sobota, 05 listopada 2011


Nie ma chyba bardziej magicznej daty urodzin niż 40-stka ;) Równie wiele emocji budzą jedynie 18-ste urodziny, jednak z jakiegoś powodu bardziej się z nich cieszymy. Przekroczenie granicy 40 lat wiąże się z wieloma dowcipami i anegdotami, dlatego najlepiej potraktować tę datę z przymrużeniem oka. I takie też powinny być 40-stkowe prezenty – zabawne, ale nie złośliwe. Sympatyczny upominek w połączeniu z wesołym przyjęciem urodzinowym z pewnością wprawi w dobry nastrój solenizanta w średnim wieku ;) Uważajcie jednak, by nikogo nie urazić i nie sprawić przykrości, o co nietrudno w formalnych kontaktach. Żarty i psikusy najlepiej robić bliskim krewnym i przyjaciołom, których znamy od podszewki i możemy mieć pewność, że potrafią śmiać się sami z siebie.

Kosmetyki 40+

Przy tym pomyśle na prezent powinien pojawić się napis UWAGA! Nie wszystkie kobiety będą bowiem potrafiły się z niego cieszyć. Dobrze jest dopisać na karnecie życzeniowym lub na kartce urodzinowej zdanie podobnej treści: Obyś zawsze wyglądała pięknie lub Kobieta jak wino – im starsza tym piękniejsza. Moim zdaniem krem na zmarszczki od zaufanej przyjaciółki w podobnym wieku jest sympatycznym prezentem na 40-ste urodziny - z odrobiną humoru. Jednakże jeśli dostałabym taki upominek od męża, chyba nie byłabym zadowolona. Uważajcie więc, by nie urazić solenizantki, ktoś może bowiem pomyśleć sobie, że staro wygląda. Jeśli istnieje takie prawdopodobieństwo, lepiej podarować markowe perfumy lub biżuterię. 

Podkoszulki z zabawnym nadrukiem

Zabawny nadruk na koszulce z pewnością poprawi nastrój obdarowanemu. Jeszcze do niedawna w Polsce nie można było znaleźć tego typu upominków – dziś jest ich prawdziwe zatrzęsienie. Widziałam kiedyś niemiecką koszulkę z nadrukiem: Ich bin über 40, helfen Sie mir die Treppe runter (Jestem po 40-stce, pomóż mi zejść po schodach). Napisowi towarzyszył znak informacyjny ze staruszkiem o lasce schodzącym po schodach. Myślę, że obecnie bez problemu znajdziecie tego typu koszulki również w Polsce, a jeśli nie – możecie zlecić ich wykonanie. To wspaniała pamiątka urodzinowa i z całą pewnością będzie budziła poruszenie podczas każdego grill party i nie tylko ;)

"Tablice rejestracyjne" na wesoło

Prezentem cieszącym się ostatnimi czasy dużą popularnością są tablice rejestracyjne, a właściwie samochodowe plakietki z zabawnymi napisami lub imieniem kierowcy. Znajdziecie je w centrach handlowych i sklepikach z upominkami. Taka plakietka również poprawi humor obdarowanemu, zwłaszcza jeśli będzie dotyczyła przekroczenia magicznej granicy 40 lat. To dobry pomysł na sympatyczny prezent od kolegów lub znajomych.

Szklanki do whiskey i cygara

Dla Panów po 40-stce wspaniałym pomysłem na prezent jest komplet szklanek do whiskey lub burbona oraz pudełko prawdziwych kubańskich cygar ;) Takie upominki kojarzą się bowiem z dojrzałością. Siwowłosy gentelman w swoim gabinecie powinien mieć barek z wysokoprocentowymi alkoholami oraz cygara na specjalne okazje – zwłaszcza w przypadku świętowania kolejnych sukcesów. Być może ten obraz jest przerysowany, jednak prezent taki wydaje się sympatyczny i elegancki jednocześnie :)

40-ste urodziny to magiczna data, której przekroczenie dla wielu osób nie jest łatwe, ponieważ trudno przyznać się przed sobą samym, że się starzejemy. Najlepszym rozwiązaniem i radą jaką można udzielić w tym wypadku jest potraktowanie sprawy na wesoło, z poczuciem humoru. Tak, to może nie być łatwe. Nie bez przyczyny mówi się o kryzysie wieku średniego. W naszej kulturze, której cechą charakterystyczną jest swoisty kult młodości i urody, a starzenie się jest niemalże tematem tabu. Całe szczęście więc, że ludzie coraz chętniej świętują hucznie swoje 40-ste urodziny. Przecież to jeszcze nie starość! :) Mam nadzieję, że moje pomysły na prezenty będą dla Was inspirujące. A co Wy dostaliście na swoją 40-stkę? Albo co chcielibyście dostać? Serdecznie zapraszam do zostawiania komentarzy i dzielenia się swoimi pomysłami :)