Szukasz pomysłu na prezent? Pomogę Ci wybrać najlepsze prezenty na każdą okazję!
Blog > Komentarze do wpisu

Prezenty na rocznicę ślubu


Rocznica ślubu to ważne wydarzenie, które lubimy świętować w gronie najbliższych – krewnych i przyjaciół. Wybór prezentu na tę okazję jest zatem bardzo ważny i powinien być starannie przemyślany. Upominki przygotowują bowiem wszyscy, nie tylko małżonkowie, ale również zaproszeni na rodzinną uroczystość goście. Nawet jeżeli nie jest wydawane żadne przyjęcie z tej okazji, najbliżsi powinni pamiętać o tym ważnym dla każdego małżeństwa święcie, zwłaszcza, jeśli są to kryształowe, srebrne, złote lub diamentowe gody. Nadawanie nazw kolejnym rocznicom ślubu świadczy o tym, jak ważne są to wydarzenia. Zapraszam do obejrzenia i poczytania o najpiękniejszych prezentach na rocznicę ślubu :)

Jednym z najbardziej wyjątkowych upominków rocznicowych jest z pewnością pięknie oprawione zdjęcie. Najpierw staniecie przed wyborem odpowiedniej fotografii. Wcale nie musi ona być aktualna, równie dobrze możecie poszukać zdjęcia wykonanego podczas ważnego wydarzenia w życiu małżeństwa lub po prostu wybrać piękną fotografię, na której małżonkowie są szczęśliwi i radośni, niezależnie od tego czy będzie ona pochodziła z wyjazdu na piknik, czy też ze świętowania Bożego Narodzenia. Ramka powinna być dobrana do zdjęcia. Świetnym pomysłem na oprawę dla tego typu fotografii jest ramka z nadrukowanymi imionami bądź inicjałami małżonków oraz ewentualnie z datą ślubu. Taką osobistą oprawę dla zdjęcia można zlecić specjalizującej się w takich zadaniach firmie. Pamiętajcie również o tym, że profesjonalny fotograf może zretuszować i odnowić stare, zniszczone przez upływ czasu zdjęcia, najlepiej takie, które mają dużą wartość dla obdarowanych. Ciekawym pomysłem na upominek jubileuszowy jest również mała, prywatna galeria zdjęć. Możecie taką wykonać sami :) Wystarczy, że w podłużnej ramce umieścicie powycinane zdjęcia w kształcie liter. Litery te powinny układać się w imiona małżonków. Taka mała galeria dokumentująca życie rodziny z pewnością zajmie wyjątkowe miejsce w domu jubilatów :)

Jeżeli jesteśmy już przy fotografiach, przeglądając zagraniczne strony, znalazłam również inną, bardzo oryginalną ramkę na zdjęcia, która także ma szansę stać się prywatną, rodzinną galerią. Ramka ta to nic innego jak drzewo genealogiczne, które można ustawić na półce lub na komodzie. Z gałęzi owego drzewa zwisają portrety wszystkich członków rodziny założonej przez dane małżeństwo. Taki prezent wspaniale nadaje się na upominek szczególnie dla par o długim stażu, na przykład dla naszych dziadków :) Również dla nich, chociaż nie tylko, wspaniałym prezentem może okazać się ozdobny talerz rocznicowy do ustawienia w kuchennym kredensie. Na Zachodzie takie talerze cieszą się dużą popularnością, a i w Polsce coraz chętniej stosujemy takie dekoracje. Oczywiście można zlecić wydrukowanie na talerzu życzeń, a nawet fotografii małżonków.

Doskonałym pomysłem na prezent rocznicowy jest również zestaw kieliszków. Może to być komplet 6-ciu lub 12-stu kieliszków, ale moim zdaniem dużo bardziej romantycznym podarunkiem jest zestaw dwóch pięknych, kryształowych kieliszków na specjalne okazje, na przykład na kolację przy świecach ;) Koniecznie muszą to być kieliszki kryształowe, gdyż to one najpiękniej wyglądają w blasku świec :) Warto wybrać kieliszki najwyższej jakości, znanej marki, na przykład Rosendahl Grand Cru. Wówczas mamy gwarantowaną najwyższą jakość, a za sprawą słynnych designerów i jednocześnie znawców, kształt kieliszków doskonale wydobędzie smak i aromat wina wytrawnego bądź słodkiego. Podobnym rodzajem prezentu jest komplet dwóch małżeńskich poduszek, z nadrukowanymi inicjałami bądź napisem Mr. (Pan) i Mrs. (Pani).

Jak widać, wybór prezentu dla bliskich z okazji rocznicy ślubu wcale nie musi być taki trudny :) Mam nadzieję, że moje pomysły pomogą Wam przygotować wymarzony upominek. Następnym razem zapraszam Was do obejrzenia prezentów rocznicowych, jakie może sobie wzajemnie podarować małżeństwo. A jaki był Wasz najpiękniejszy prezent rocznicowy? :)wtorek, 12 lipca 2011, annagrzad