Szukasz pomysłu na prezent? Pomogę Ci wybrać najlepsze prezenty na każdą okazję!
Blog > Komentarze do wpisu

Prezenty komunijne dla dziewczynek

Maj to miesiąc Pierwszych Komunii Świętych. Być może jesteście Matką lub Ojcem Chrzestnym jakiegoś malucha, albo zostaliście zaproszeni na Komunię kogoś z rodziny lub przyjaciół. Wybranie odpowiedniego prezentu komunijnego to nie lada wyzwanie. Czasem może się wydawać, że współcześnie dzieci mają już wszystko, czego potrzebują. Jest jednak kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty komunijne, które z pewnością pomogą Wam dokonać wyboru :)


Wymarzonym prezentem dla dziewczynki jest zegarek. Dzieci w wieku komunijnym są właśnie na etapie nauki odczytywania godzin zegarowych. Zegarek jest więc dla nich pierwszym "dorosłym" prezentem :) Oczywiście trzeba wybrać taki zegarek, jaki podejrzewacie, że będzie się podobał dziewczynce. W przypadku zegarka komunijnego może on mieć biały albo różowy pasek. Ważne, by zegarek był dobrej jakości – wówczas przez długi czas będzie stanowił również pamiątkę komunijną.

Innym pomysłem na prezent komunijny dla dziewczynki jest aparat fotograficzny. Wiele dziewczynek marzy o samodzielnym robieniu zdjęć, marzy także o sesjach zdjęciowych :) Mała modelka i fotograf z pewnością ucieszy się więc z takiego prezentu. Należy wybrać jednak taki aparat, który będzie prosty w obsłudze. Może to być aparat cyfrowy z nowoczesnym, futurystycznym wyglądem, a jednocześnie łatwy do przechowywania i zajmujący mało miejsca.

Bardzo popularnym prezentem ostatnimi czasy jest również laptop. W większości domów współcześnie stoi już komputer, przenośny laptop podarowany na komunię będzie jednak przeznaczony tylko do użytku przez dziecko. Taki prezent również sprawi, że dziecko poczuje się doroślej. Dla dziewczynki w wieku komunijnym najlepszy będzie oczywiście laptop o miłym dla oka wyglądzie i – na przykład – różowej obudowie.

Innym prezentem, który bardzo często pojawia się jako prezent komunijny jest MP3. 8-letnie pannice z pewnością mają już swoje ulubione piosenkarki i piosenkarzy. Podarowanie im MP3 jest więc doskonałym pomysłem. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite MP3 o zabawnych kształtach i w najbardziej fantastycznych kolorach – warto więc wybrać z pośród nich idealną MP3 jako prezent komunijny.

Popularnym prezentem komunijnym dla dziewczynek, choć nie tylko, jest wielotomowa encyklopedia. Warto wcześniej zorientować się w zainteresowaniach dziecka. Może interesuje się ono historią? A może geografią? Encyklopedia jest o tyle dobrym pomysłem, że jest to uniwersalny prezent, który przetrwa lata. Będzie więc stanowił nie tylko wspaniałą pamiątkę, ale i okaże się bardzo praktycznym podarunkiem.

Innym pomysłem na prezent jest również teleskop. Wiele dzieci w wieku komunijnym, również dziewczynek, uwielbia wprost odkrywać tajemnice kosmosu. Taki prezent otworzy przed małą dziewczynką cały wszechświat :) Ponadto teleskop jest pomocą naukową, dlatego też idealnie nadaje się na prezent komunijny.

Małej dziewczynce można podarować również komplet porcelany przeznaczonej tylko dla niej. Świetnym przykładem może być 7-częściowy komplet Auerhahn Mały Książę – ozdobiony motywami uwielbianej przez wszystkie dzieci bajki o Małym Księciu i jego Róży. Jeśli do tego prezentu dołączymy książkę Antoine'a de Saint-Exupéry'ego – wymarzony prezent murowany :)

Jak widać, pomysłów na komunijny prezent dla dziewczynki może być bardzo wiele. Najważniejsze jednak, by prezenty nie przysłoniły dziecku religijnego charakteru Pierwszej Komunii Świętej. Ważne więc, by drogich prezentów nie było zbyt wiele, chociaż zrozumiałe jest, że najbliżsi – w tym Matka i Ojciec Chrzestny, chcą podarować dziecku coś wyjątkowego :)


wtorek, 03 maja 2011, annagrzad