Szukasz pomysłu na prezent? Pomogę Ci wybrać najlepsze prezenty na każdą okazję!
Blog > Komentarze do wpisu

Opakowania na prezenty dla dzieci


Dzień Dziecka już niebawem, z pewnością większość z Was wybrała już prezenty dla swoich maluchów. Wybór prezentu nie jest łatwy, ale równie wiele kłopotu może przysporzyć opakowanie prezentu, zwłaszcza dla dziecka. Niezależnie od tego jaki prezent wybraliście, opakowanie również jest bardzo ważne. To ono sprawia, że odpakowywanie podarku jest tak ekscytujące i miłe :)

Torebki – maskotki

Ciekawym pomysłem na opakowanie prezentu dla dzieci są torebki – maskotki. Torebki takie przypominają najczęściej różne zwierzątka, ale również postacie z bajek i kreskówek. Takie opakowanie można także wykonać samemu. Wystarczy, że znajdziemy jednokolorowe torebki na prezenty oraz zaopatrzymy się w kolorowy papier i mazaki. Z wycinanek można stworzyć przepiękne postacie zwierzątek :)


Kolorowe pudełka

Bardzo ciekawym i jednocześnie niezwykle praktycznym opakowaniem na prezent mogą być rozmaite pudła i pudełeczka. Ich zaletą jest fakt, że zmieści się w nich chyba wszystko – wystarczy jedynie wybrać odpowiedni do prezentu rozmiar pudełka. Jeśli kupiliśmy dla dziecka prezent, który składa się z wielu elementów, wówczas dziecko będzie mogło przechowywać go w pudle. Jeśli nie – będzie mogło przeznaczyć pudełko na przechowalnie dla swoich skarbów :)


Oryginalne opakowania

Z kartoników i kolorowego papieru można również wyczarować ciekawe opakowania w oryginalnym kształcie. Któż bowiem spodziewałby się otrzymać prezent ukryty w koszu kwiatów! Wasze dziecko będzie z pewnością zadowolone z takiego opakowania, które może stać się również dekoracją pokoju Waszej pociechy.


Skarbonka na kłódkę

Doskonałym pomysłem na opakowanie na prezent dla dziecka jest skarbonka zamykana na kłódkę. Jest to oryginalny sposób na pakowanie prezentów, ponieważ dziecko będzie mogło wykorzystać później skarbonkę do innych celów. Wyobraźcie sobie również, jak wielkie będzie zdziwienie malucha, kiedy okaże się, że nie sama skarbonka jest prezentem, ale również jej zawartość :)


Uśmiechnięte woreczki

Coraz popularniejszym ostatnimi czasy sposobem na pakowanie prezentów jest również chowanie ich do małych, dekoracyjnych woreczków. Takie woreczki można wykonać samemu nawet ze skrawków materiału. Oczywiście woreczki mogą być również większe, mogą też mieć ponaszywane aplikacje. Dla dzieci taki woreczek, ozdobiony na przykład uśmiechem będzie oryginalnym i radosnym opakowaniem. Później będzie mogło przechowywać w nim rozmaite drobiazgi.


Opakowanie na prezent dla dziecka powinno być przede wszystkim kolorowe i wesołe. Wówczas z pewnością jego widok i rozpakowywanie z pewnością wywołają uśmiech na buzi malucha. Jest to szczególnie ważne przy okazji takich świąt jak Dzień Dziecka :)

czwartek, 26 maja 2011, annagrzad